Intellexi

INNOVÁCIÓMENEDZSMENT, ÜZLETFEJLESZTÉS, STARTUPOK ÉS VÁLLALKOZÁSOK TÁMOGATÁSA ÉS MENTORÁLÁSA HAZAI ÉS NEMZETKÖZI SZINTEN

Az Intellexi Kft. 2014-ben alakult magyar tulajdonú vállalkozás. Széleskörű szolgáltatásait, úgymint innovációmenedzsment, üzletfejlesztés, vállalkozásfejlesztés és mentorálás hazai és nemzetközi szinten nyújtja ügyfeleinek. Sokrétű tapasztalattal rendelkezik a bioökonómia, az ökoinnováció, a biztonság és védelempolitika, a mezőgazdaságban alkalmazott információs és kommunikációs technológiák, az ICT, a turizmus, valamint a női vállalkozások létrehozása és működtetése terén. Képzési, inkubációs és tanácsadói szolgáltatásaival hozzájárul ahhoz, hogy az innovációs és fenntartható ökoszisztémát elősegítő kezdeményezések vállalkozásokká fejlődhessenek. Innovációmenedzsment szolgáltatásaival segít az ígéretes kutatási, fejlesztési és innovációs ötletek nemzetközi piacra jutásában.
Az Európai Bizottság által létrehozott, legnagyobb, több éve saját forrásból működő üzletfejlesztési és innovációs hálózat, az EBN (European Business and Innovation Centres – Európai Üzleti és Innovációs Központok) hálózat egyetlen magyarországi profitorientált tagja. Stratégiai partnerei állami szervezetek, startupok, KKV-k és civil szervezetek, tudományos és oktatási intézmények, továbbá, kiterjedt hazai és nemzetközi kapcsolatrendszerének is köszönhetően az Intellexi tökéletesen működő csatornát biztosít ügyfeleinek a vissza nem térítendő forrásokhoz, valamint a legkorszerűbb tudáshoz és technológiákhoz.
Mészáros Mónika Alíz, az Intellexi alapítója, tulajdonosa és ügyvezető igazgatója közel 20 éves gyakorlattal rendelkezik a különböző nemzetközi projektek előkészítésében, megvalósításában és utánkövetésében. Olyan nemzetközi pályázatokban vett már részt, pályázatíróként, menedzserként, mentorként, projektpartnerként vagy alvállalkozóként, mint az Európai Unió K+F+I Keretprogramjai közül a legnagyobb büdzséjű, a Horizont 2020, a COSME - az Erasmus Fiatal Vállalkozóknak, az EIT Climate-KIC - az Európai Unió legfőbb, éghajlatváltozással kapcsolatos innovációs kezdeményezése, a CIP Eco-Innovation kezdeményezés, az INTERREG Dél-Kelet Európai Transznacionális Program, az INTERREG Magyarország-Szerbia és Szlovákia-Magyarország Határon Átnyúló Programok és a EuropAID. Konzorciumvezetőként, projektpartnerként és koordinátorként is közreműködött projektek megvalósításában, melyek összértéke a közel két évtized alatt meghaladta az 100 millió eurót.
Mónika tagja az EBN ökoinnovációs és nemzetköziesedési munkacsoportjának és 2015 óta Európai Bizottság által kiválasztott hivatalos bírálója az INTERREG Közép-Európa és a Horizont 2020 egyetlen KKV-knak szóló KKV instrumentum pályázatainak. 
A H2020 programok keretében személyre szabott szakmai tanácsadással, coach és mentor szolgáltatással is segíti a kis- és középvállalkozásokat, különös tekintettel a gyors növekedési potenciállal rendelkező, feltörekvő start-upokra (CommBeBiz, Vizzata, NearUS, fet2rin, SmartEEs és ACTTIVAte projektek).
3 éve rendszeresen előad és egy kísérő rendezvény megszervezője és megvalósítója az ENSZ CSW nőjogi konferencia eseményén New Yorkban, USA-ban. 
Továbbá, előadója volt többek között az ENSZ konzultatív státuszával bíró világszervezetének, a WUSME-nak (KKV-k Világuniója) egy éves konferenciáján is.